Nejrychlejší je cesta letadlem. Při včasné rezervaci je možné zajistit zpáteční letenku už za 3 000 Kč i méně. Mimo sezonu se dají koupit letenky i za méně než 400 Kč. Pokud je letenka pořízena krátce před termínem odletu, cena stoupá. I tak se dá ale bez problému sehnat do 6 000 tisíc Kč. Pro naši destinaci jsou nejoptimálnější přímé lety z Bratislavy do Alghera se společností Ryanair. Tyto lety jsou pravidelné a jsou zajišťovány 2x týdně i mimo sezónu. Odlety jsou ve dnech ÚTERÝ a SOBOTA. Těmto dnům jsou také přizpůsobeny turnusy. Během sezóny je možné najít velké množství přímých letů i z Prahy, případně Vídně.

Rádi vám poradíme a pomůžeme s vyhledáním a zajištěním nejvhodnější letenky. Přímé lety z Bratislavy zajišťuje www.ryanair.com

Další verze cesty k nám je cesta po souši a lodí.

Za nejoptimálnější považujeme spojení z Livorna, které je z Moravy vzdáleno asi 11 hodin jízdy autem. Do sardského přístavu Olbie pak jízda trajektem trvá 6,5 hod. Na jízdu trajektem je běžné vybavit se nějakou podložkou na ležení a dekou. Loď je opravdu veliká a jsou zde místa a zákoutí, kde se dá odpočívat. Není ale nic jednodušího, než objednat si kajutu a po dlouhé cestě se dobře a v klidu vyspat. Ráno doporučujeme navštívit restauraci na lodi a vychutnat si perfektní snídani a kávu.

Cenové rozpětí je široké a závisí na mnoha faktorech. Liší se podle konkrétního přístavu, dne v týdnu, denní nebo noční jízda, velikost auta. Nejvýraznějším ovlivněním ceny je doba objednání – čím blíže termínu, tím je plavba dražší. Koupě na místě jsou jednoznačně nejdražší, navíc může být dokonce i zcela vyprodáno. Obecně můžete počítat s částkou 100-200 Euro za rodinu. Lístek je bez potíží možné si koupit přímo od přepravní společnosti bez zprostředkovatele.

Nebojte se na nás obrátit s pomocí při plánování trasy i objednáním lístků na trajekt. Doporučovaná společnost pro trajekt www.corsicaferries.com

www.directferries.cz

www.ryanair.cz